Prohlášení o přístupnosti webových stránek

Čtení stránek

Formátování pomocí prohlížeče:

Stránky jsou přehledné, aby obvykle používaná menu byla "na očích" (nikoliv zastrčená někde na straně).

Na stránce by měly být k dispozici jen odkazy kontextově významné (tedy když jsem např. Dopravce ze Zdic, nepotřebuji mít možnost klikat na pravidla pro cestující z Čenkova apod.).

Aby obsah stránek mohl číst i člověk s horším zrakem, tedy texty (kromě patičky) by neměly mít menší písmo než toto, také by mělo být písmo dostatečně kontrastní.

Některé podstránky by měly být schopny využít celou šířku obrazovky (pro tabulky o více sloupcích apod.) S tím musí počítat koncept menu a styl celých stránek, aby mohl být jednotný pro všechny.

Všechna menu a významné obrázky mají i textovou variantu nebo popis.

Bližší vysvětlení některých voleb menu nebo jiných věcí na webu se zobrazí jako okamžitá nápověda při podržení myši nad objektem.

Rychlost

Vyžadují malý objem dat ke stažení pro prohlídnutí stránky, aby byly rychlé i na mobilních připojeních (žádné flashe, 200kB CSS šablony a pod.)

Ukládání

Stránky lze uložit jako html soubor, aniž by se tím zásadně změnil vzhled a čitelnost (max.zmizí obrázky, které .html formát nepodporuje).

Statické informace jsou uloženy staticky na serveru (tedy aby funkčnost a rychlost nebyla zbytečně závislá na funkčnosti nějakého skriptovacího serveru a DB serveru u stránek, u kterých to není nutné kvůli jejich obsahu).

Navigace, nezávislost na vstupním a výstupním zařízení

Navigace na stránkách by měla být jednotná a měla by být možná:

Údržba

Údržba stránek je přístupná a rychlá, aby nás to neodrazovalo od aktualizací (přidání článku, změna obrázku nezabere víc jak pár minut, vytvoření nové stránky trvá 1-2 hodiny)

Žádní externí režie na jejich provoz (měsíční poplatky někomu za něco).